یادداشت ها

رئال مادرید ثابت کرد / بدون رونالدو هم قهرمان می‌ شویم

رئال مادرید با قهرمانی دیشب خود در لالیگا ثابت کرد که حتی بدون کریستیانو رونالدو هم می‌ تواند از بارسلونای لیونل مسی سبقت بگیرد.

رئالی ام – رئال مادرید دیشب در خانه خود میزبان ویارئال بود و با پیروزی 2-1 مقابل این تیم، یک هفته مانده به پایان فصل موفق شد سی و چهارمین قهرمانی‌ اش در لالیگا را ثبت کند. شاگردان زیدان از زمان شروع دوباره لالیگا بعد از وقفه ناشی از قرنطینه کرونا‌، دهمین پیروزی پیاپی را بدست آوردند و با اقتدار به قهرمانی رسیدند.

شاگردان زین‌ الدین زیدان بعد از سه سال سرانجام موفق شدند جام قهرمانی را از چنگ بارسلونا بیرون آورده و بالای سر ببرند. دو ستاره بزرگ و کهنه‌کار رئال مادرید‌، سرخیو راموس در قلب خط دفاعی و کریم بنزما در مرکز خط تهاجمی‌، در کنار مربیشان زیدان مهمترین نقش را در این قهرمانی بازی کردند.

پیش از این هم در دوران اوجگیری بارسلونا و ابرستاره‌ اش لیونل مسی‌ رئال موفق شده بود باعث توقف این تیم شود. در زمان اوج بارسای مسی و پپ گواردیولا این ژوزه مورینیو بود که به همراه رئال موفق شد ترمز کاتالانها را بکشد. کاری که حالا زین‌ الدین زیدان و شاگردانش دوباره انجام دادند.

تنها تفاوت مهمی که این قهرمانی با قهرمانی مورینیو داشت این بود که آقای خاص در آن زمان ستاره بزرگی مثل کریستیانو رونالدو را در اختیار داشت که عصای دستش بود. ولی زیدان دیشب ثابت کرد که رئال حتی بدون حضور کریستیانو رونالدو هم می‌ تواند از پس بارسلونای لیونل مسی برآید.

زیدان را حالا می‌ توان موفق‌ ترین مربی تاریخ رئال به حساب آورد. او تا رسیدن به رکورد میگل مونوز تنها سه جام فاصله دارد اما تعداد سالهای مربی‌گری اش در رئال مادرید 10 سال کمتر از مونوز است. زیدان که پیش از این با رئال خداحافظی کرده بود تابستان گذشته وقتی دید تیمش وضعیت خوبی ندارد بار دیگر به برنابئو بازگشت تا سفیدهای مادرید را بدون کریستیانو رونالدو هم به قهرمانی برساند و نشان دهد که رئال هرگز صد در صد وابسته به او نبوده است.

از زمان ترک رئال توسط رونالدو، کریم بنزما در خط حمله رشد قابل توجهی داشته و حالا به یکی از ستون های مادرید تبدیل شده. بنزما امسال در جدول پیچیچی یا بهترین گلزنان فصل لالیگا با اختلافی کم مسی را تعقیب می‌کند و به خصوص در هفته‌ های اخیر رئال مادرید با گل های مهم او موفق شده بود از بارسا و مسی پیشی بگیرد. در این شکی نیست که او یکی از تاثیرگذارترین چهره‌ ها در این قهرمانی بوده.

اما وقتی درباره مهمترین چهره‌ ها در قهرمانی رئال صحبت می‌ کنیم نباید نام سرخیو راموس را از قلم بیندازیم. کاپیتانی که هنوز قراردادش با لوس بلانکوس را تمدید نکرده ولی کمتر هواداری می‌ تواند حتی تصور کند که او در تیمی به غیر از رئال توپ بزند. راموس دیشب در نیمه دوم یک پنالتی از حریف گرفت ولی برای اینکه به کریم بنزما کمک کند در جدول پیچیچی به مسی نزدیک شود توپ را به او پاس داد. حرکتی که از یک کاپیتان محبوب و متعصب انتظار می‌ رود. با اینکه این پنالتی توسط داور تکرار شد ولی این چیزی از ارزشهای حرکت فداکارانه راموس کم نمی‌ کند.

منبع: ورزش 3

برچسب ها

نوشته های مشابه

2 دیدگاه

  1. قبل از رونالدو، رئال مادرید بهترین و پرافتخارترین بود. بعد از رونالدو هم همچنین

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن