اخباررقابت هالیگ قهرمانان اروپا

آ اس؛ تاریخ و فرمت جدید برای لیگ قهرمانان اروپا

نشریه آ اس اسپانیا امروز ادعا کرد که گزینه اول یوفا برگزاری لیگ قهرمانان از مرحله یک چهارم به صورت تک بازی است.

رئالی ام – پس از شیوع کرونا و تعطیلی فوتبال در قاره اروپا، از شنبه گذشته رقابت های بوندسلیگا از سر گرفته شد و در اسپانیا و ایتالیا نیز تیم ها تمرینات خود را شروع کرده اند. قرار است به زودی تمرین تیم های انگلیسی نیز شروع شود. یوفا چندی پیش اعلام کرد که اولویت این نهاد، به اتمام رسیدن لیگ های داخلی است؛ با این حال برخی کشورها همچون هلند، فرانسه و بلژیک، لیگ خود را نیمه تمام گذاشتند.

پس از به اتمام رسیدن لیگ ها، اتحادیه فوتبال اروپا در صدد است تا ادامه لیگ قهرمانان و لیگ اروپا را برگزار کند. به این منظور قرار است 28 خرداد جلسه اعضای یوفا برگزار شده و در این مورد تصمیم گیری شود. فوتبال زمانی تعطیل شد که هنوز 4 بازی دیگر از یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان باقیمانده بود. طبق ادعای آاس، یوفا در نظر دارد تا پس از مشخص شدن تکلیف 4 تیم دیگر صعود کننده، دور یک چهارم را به صورت تک بازی و در زمینی بی طرف برگزار کرده و نیمه نهایی نیز به صورت مجتمع در استانبول به انجام برسد. این ایده آل ترین سناریو برای به پایان رساندن لیگ قهرمانان در حداقل زمان ممکن است.

تاریخ ادامه لیگ قهرمانان نیز 8 آگوست (18 مرداد) و برای لیگ اروپا نیز 6 آگوست (16 مرداد) پیش بینی می شود. باید دید در اجلاس پیش روی یوفا، در نهایت تصمیم نهایی چه خواهد بود.

منبع: سایت ورزش 3

برچسب ها

نوشته های مشابه

4 دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن