اختصاصی رئالی اماسلایدریادداشت ها

تحلیل تاکتیکی کامل بازی رئال مادرید و والنسیا

نیمه‌ دوم باز هم هواداران را به قهرمانی در این فصل امیدوار کرد

در بازی حساس رئال مادرید و والنسیا، زیدان با کسب برد ارزشمند، صاحب 133مین برد خود در رئال شد و به جایگاه دوم پس از میگل مونیوز دست یافت.

اختصاصی رئالی ام – هازارد شرایط خود را با بازی موثرتر و پاس گل اول به بنزما بهبود داد. بنزما با گل اول شرایط را برای بازی بازتر والنسیا مهیا کرد، در گل سوم با یک حرکت زیبا، خود را از فرانس پوشکاش پیش انداخت و به رده‌ی پنجم برترین گلزنان تاریخ باشگاه صعود کرد و مارکو آسنسیو با بازگشتی عالی و حیرت‌ انگیز که با یک گل والی و یک پاس گل همراه بود، تحسین هم‌ بازیان و مربی خود را برانگیخت.

والنسیا در ابتدای بازی که با آرایش 4-4-2 بازی را شروع کرد، رئالی را که با آرایش 4-3-3 در هنگام حمله وارد زمین شده‌ بود، مجبور کرد که از مید–لو بلاک (دفاع کم‌ عمق میانه‌ زمین) نتواند خارج شود و سرعت گردش توپ رو پایین بیاورد – که همین امر باعث عدم موفقیت در ساختن موقعیت‌ های موثر گلزنی بشود. رئال مادرید با شوت‌ های پرتعداد سعی در ایجاد موقعیت و بازکردن لایه‌ های دفاعی والنسیا داشت که با شوت‌ های کم اثر، چندان موفق نبود.

در این بازی که فده والورده به جای رودریگو در بازی قرار گرفته بود، از سمت چپ والنسیا به عمق دفاع می‌ رفت تا فضای بیشتری برای بازیسازی مودریچ ایجاد بشود. مودریچ اما در فضاهای مثلثی بین مدافعان گیر می‌ افتاد و نمی‌ توانست حرکات موثری انجام بدهد. ولی در سمت راست با عرضی که فرلاند مندی به بازی می‌ داد، هازارد راحت‌ تر می‌ توانست به عمق دفاع والنسیا نفوذ کند و چند مرتبه به صورت خطرناک وارد باکس والنسیا شد. تونی کروس هم سعی می‌ کرد به آهستگی خودش را به باکس نزدیک‌ تر کند و با شوت‌ زنی و تغییر جهت‌ های بازی، سازماندهی دفاع والنسیا را به هم بزند.

در هر سمت بازیکن‌ ها با ساخت مثلث‌ هایی سعی در بازی ترکیبی و دور زدن دفاع والنسیا داشتند. سعی بازیکن‌ ها برای ایجاد حفره در لایه‌ دفاعی والنسیا بود. که به دلیل سرعت کم در انتقال‌ ها و دوندگی و پوشش والنسیا به جایی نرسید. نیمه‌ اول بازی والنسیا، ادامه‌ ی طبیعی نیمه‌ دوم با ایبار بود. از سمت دیگر والنسیا سعی می‌ کرد با پاس‌ های مورب سازماندهی تیمی رئال را به هم بزند. رئال وقتی توپ را در عرض زمین اختیار داشت با آرایش سه مدافع فعال، مدافع اول درگیر بازیکن صاحب توپ، مدافع دوم برای پوشش و اوورلپ و مدافع سوم برای فرار در فضاهای ایجاد شده، سعی در فشار به والنسیا داشت.

وقتی رئال مادرید با مدافع‌ ها بازیسازی می‌ کرد، والنسیا توسط رودریگو مورنو به آنها فشار می‌ آورد و با پرس‌کردن نزدیک دروازه، آنها را در موقعیت پیچیده‌ ی تصمیم‌ گیری قرار می‌ داد. رودریگو به راموس صاحب توپ فشار می‌ آورد، فران تورس به مندی نزدیک می‌ شد، دنی پارخو عمق میانه‌ ی زمین را پوشش می‌ داد و جفری کوندوگبیا هم با مارک کردن نزدیک‌ ترین مهاجم (اغلب هازارد)، او را از کار می‌ انداخت. کارلوس سولر هم با حرکت به سمت زمین رئال، مهاجم دیگر را مشغول می‌ کرد. مکسی گومز با پرس کردن رافائل واران و دور کردن او از دنی کارواخال، فضایی را برای سولر ایجاد می‌ کرد که با اسپرینت (کورس) دفاع رئال را آشفته کند. سولر توسط پارخو و کوندوگبیا دنبال می‌ شد.

در نیمه‌ ی دوم فضاهای بیشتری در اختیار مهاجمان رئال قرار گرفت. بهترین استفاده را هازارد برد که توانست با حرکت‌ های خود چند موقعیت را ایجاد کند. رئال با افزایش سرعت در انتقال توپ‌ ها توانست دوگل از سه گل خود را به ثمر برساند. قصد والنسیا در انتقال توپ از فاز دفاعی این بود كه ابتدا شکل دفاعی خود را بازیابی كند و اساساً فرصت های ضد فشار (کانتر پرسینگ) را از بین ببرد. اگر رئال بعد از دست‌ دادن توپ با حداقل زمان می توانست توپ را در خط دفاعی یا یک‌ سوم میانی والنسیا به دست آورد، باعث می‌ شد برای بازیابی مجدد وضعیت دفاعی شانس کمتری به والنسیا بدهد. رئال با سرعت دادن در انتقال توپ‌ ها و سرعت بیشتر می‌ توانست گزینه‌ های بهتری برای پاس‌ های کلیدی پیدا کند و بیشتر از سه گل به ثمر برساند.

والنسیا سعی می‌ کرد توپ را با پاس‌های بلند پشت مدافعان رئال مادرید به دو مهاجم خود برساند و خلق موقعیت کند. چند مرتبه این کار را تکرار کردند ولی به نتیجه‌ ی مورد نظر نرسیدند. زیدان با ایجاد موقعیت‌ های نامتقارن و کج در دفاع پوشش بیشتری را سبب شد که بازیکنان والنسیا نتوانند از این موقعیت‌ ها خارج شوند. بعد از پیش افتادن، رئال سعی کرد با فرار و ایجاد موقعیت‌ ها برتری خود را افزایش دهد که در این زمینه هم موفق بود. والنسیا در جنگ‌ های میانه‌ ی میدان به دنبال ایجاد فضا و از کار انداختن بازیکنان حریف و برتری در این منطقه بود که به نتیجه‌ ی خود نرسید.

https://realiam.ir/wp-content/uploads/2020/06/Tactics06.jpg

چهار دو دوی والنسیا در هنگام دفاع


https://realiam.ir/wp-content/uploads/2020/06/Tactics04.jpg

انتقال سریع توپ از دفاع به حمله و حرکت نرم و روان رئال در زمین و ایجاد موقعیت و گلزنی


https://realiam.ir/wp-content/uploads/2020/06/Tactics003.jpg

تغییر منطقه‌ ی بازی از چپ به راست برای استفاده‌ ی هازارد و مندی قبل از سوییچ‌ شدن بازیکنان والنسیا


https://realiam.ir/wp-content/uploads/2020/06/Tactics002.jpg

در هنگام دفاع با سوییچ به سیستم چهار دو دو بازیکنان به این شکل در زمین مستقر می‌ شدند.


https://realiam.ir/wp-content/uploads/2020/06/Tactics0001.jpg

سیستم چهار سه سه‌ ی رئال مادرید در حمله با والورده در سمت راست.


https://realiam.ir/wp-content/uploads/2020/06/Tactics008.jpg

علاقه‌ ی والنسیا به سیستم غیرخطی و فاصله‌ ی زیاد بین خطوط در هنگام حمله که در اغلب موارد گومز و رودریگو در دو سمت بی اثر بودند.


https://realiam.ir/wp-content/uploads/2020/06/Tactics005.jpg

ایجاد مثلث‌ های تدافعی و پوشش فضاها توسط مدافعان والنسیا


https://realiam.ir/wp-content/uploads/2020/06/Tactics007.jpg

حرکت مورد علاقه‌ ی سلادس که با بازی مستقیم و ارسال توپ به پشت سر مدافعان حریف، خلق موقعیت کنند. اما به سرعت توپ‌ ها دفع می‌ شد.

برچسب ها

8 دیدگاه

  1. هازارد نسبتا خوبتر شده ولی رضایت بخش نیست !!! هازارد چلسی کجا هازارد دیشب کجااا

  2. نیمه دوم خیلی خفن بودیم
    جلوی سوسیداد هم باید همین ریتم بازی رو تکرار کنیم

  3. خوب زدیمشون. تیم داره راه میوفته. این فصل حیف که مفت امتیاز دادیم خیلی جاها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن