اسلایدرپلی به گذشته هاسال روز ها و مناسبت ها

پلی به گذشته: بزرگترین تحقیر بارسلونا در ال‌ کلاسیکو

77 سال پیش در چنین روزی بارسلونا سنگین ترین شکست تاریخ خود در ال کلاسیکو ها را تجربه کرد.

رئالی ام – به نقل از مارکا، 13 ژوئن 1943، یعنی77 سال پیش در چنین روزی عجیب ترین نتیجه تاریخ ال کلاسیکو ها رقم خورد. در دیداری که رئال مادرید موفق شد بارسا را با یازده گل در هم بکوبد. این بازی از دور برگشت نیمه نهایی جام ژنرالیسم و در حالی برگزار شد که بارسا در لس کورتس بازی رفت را با سه گل به سود خود خاتمه داده بود. داوری بازی رفت پر حرف و حدیث بود و مادریدی ها معتقد بودند به شکلی غیرمنصفانه قربانی داوری شده اند.

در بازی برگشت، رئال مادرید با حمایت هوادارن خود بسیار زود به گل رسید. پرودن در دقیقه 5 با ضربه سر دروازه بارسلونا را گشود و این آغاز جشنواره گل مادریدی ها بود. در طول 45 دقیقه نیمه اول رئال مادرید مالک مطلق توپ و میدان بود و 8 بار دروازه حریف خود را باز کرد. اکثر هواداران قبل از بازی انتظار پیروزی رئال مادرید را داشتند اما هیچ کس انتظار چنین نتیجه ای را آن هم در پایان فقط یک نیمه نداشت. گرچه رئال مادرید در نیمه دوم مانند نیمه اول به گل های پرتعداد دست نیافت ولی باز هم سوار بر بازی بود و 3 گل دیگر به ثمر رساند. آخرین گل این دیدار در دقیقه 89 توسط مارتین برای بارسلونا رقم خورد.

https://realiam.ir/wp-content/uploads/2020/06/01502813.jpg

پس از پایان بازی نوبت به بازیکنان بارسا و رسانه های کاتالونیا رسید تا به داوری بازی و جو حاکم بر مسابقه اعتراض کرده و شکست سنگین را به تهدیدهای پلیس و مسائل حاشیه ای دیگر مرتبط کنند. هنوز هم در کاتالونیا بر این اعتقادند که بارسا در شرایطی بسیار سنگین و بد در واقع محکوم به شکست بود و بازی در شرایطی غیرعادی برگزار شد.

https://realiam.ir/wp-content/uploads/2020/06/01502809.jpg

روسای هر دو باشگاه پس از آن بازی استعفا کردند. مارکس دلا مسا از ریاست بارسا کنار رفت و سانتوس پرالبا نیز از سمت خود در رئال مادرید استعفا کرد. پس از اسعفای او بود که سانتیاگو برنابئو به عنوان رئیس رئال برگزیده شد و پرافتخارترین دوران تاریخ باشگاه را رقم زد. برنابئو تا زمان مرگش یعنی سال 1978 رئیس رئال بود. در واقع برتری 11-1 رئال بر بارسا یک حُسن دیگر هم برای این باشگاه داشت و آن هم به ریاست رسیدن سانتیاگو برنابئو بود.

منبع: ورزش سه

برچسب ها

مرتضی یزدانی

مرتضی، مخلص بروبچ رئالی. با افتخار رئالی ام

نوشته های مشابه

6 دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن